utorok, 10 máj 2022 12:12

Čo sa „varí“ v Priemyslovke v júni 2022?

Napísal(a)  Mgr. Eva Kossárová

V septembri 2021/2022 sa otvorili brány Strednej priemyselnej školy strojníckej a elektrotechnickej do jubilejného roku. Škola si totiž pripomína 70. výročie svojho založenia. V tomto znamení sa plánovali aj jednotlivé podujatia a súťaže, ktoré nám však pandemické opatrenia sčasti okresali. Napriek tomu však máme za sebou množstvo zaujímavých akcií, mimo iných aj sériu rozhovorov s bývalými kolegami i študentami, a to takými, čo pôsobia vo svojom študijnom odbore, ale aj takými, čo svoju budúcnosť objavili v diametrálne odlišných sférach. Tieto rozhovory boli k dispozícii záujemcom na facebookovej platforme spolu so 70 otázkami a odpoveďami týkajúcimi sa histórie našej vzdelávacej ustanovizne. Spomínané informácie sa stanú základom pre veľkú súťaž našich študentov na záver školského roku. Bola tiež zostavená a vydaná jubilejná ročenka školy, ako aj tablo zachytávajúce podobizne zamestnancov školy v tomto jubilejnom školskom roku. K tomuto jubileu sa viaže aj návrh a realizácia kravát a šatiek SPŠ SE v Komárne, ako aj slogan školy v znení: Priemyslovka – spoločný menovateľ viacerých generácií.

Vrcholným podujatím však bude slávnostná akadémia venovaná 70. výročiu založenia SPŠ SE v Komárne, ktorá sa uskutoční 9. júna 2022 o 10:00 v priestoroch Mestského kultúrneho strediska Béniho Egressyho. Popri pozvaných hosťoch, študentoch a pedagogickom zbore očakávame záujemcov, ktorí nás svojou účasťou na slávnostnom programe poctia, a práve preto je v našom v záujme upozorniť, že je nutné na toto podujatie registrovať sa. K dispozícii budú dve alternatívy tejto registrácie, a to na telefónnom čísle: 035/7731473 alebo mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Registráciu by mali záujemcovia stihnúť do 25. mája 2022. Lákadlom môže byť aj pripravovaná výstava fotografií, ktorá bude zdobiť priestory MsKS Béniho Egressyho a neskôr výstavné priestory v budove školy.

O dva dni na to sa brány školy otvoria v netradičnú dobu, a to v sobotu 11. júna 2022 v čase od 9:00 do 13:00, keď sa v jej priestoroch budú mať šancu stretnúť časy dávno minulé a možno i budúce... V duchu vyššie spomínaného sloganu školy sa súbežne uskutoční pomaturitné stretnutie absolventov po 50, 60 a tentokrát aj po 65 rokoch a širokej verejnosti – mladých perspektívnych záujemcov o štúdium na našej škole, ale i bývalých študentov, ktorí si budú môcť nostalgicky zaspomínať na časy dávno minulé a zároveň uvidieť svoju niekdajšiu alma mater v jej nových dimenziách. Záujemcom totiž budú sprístupnené odborné laboratóriá, dielne i ďalšie priestory, v ktorých návštevníkov čaká pestrý program v podobe súťažných úloh, ale i ukážok práce s novým vybavením odborných učební.

Veríme, že tieto dve naše podujatia zaujmú čo najširšiu verejnosť, a tak si budeme môcť zaknihovať krásny záver jubilejného školského roku.
Čítať 436 krát