PRIEMYSLOVKA 70

Srdečne Vás vítame na webovej stránke Strednej priemyselnej škole strojníckej a elektrotechnickej v Komárne, ktorú sme zriadili v súvislosti so 70. výročím založenia školy.

V priebehu školského roku 2021/2022 zverejníme v tomto priestore spomienky, zaujímavosti, resp. reportáže o uskutočnených podujatiach. Vydajte sa s nami na obhliadnutie sa za siedmimi desaťročiami!

Študentom a učiteľom školy adresujeme výzvy súvisiace s jubilejným školským rokom: školská hymna, slogan, fotosúťaž, resp. súťaž v tvorbe videí súvisiacich so školou očakávame tvorivé diela priemyslovákov. Aj tradičné odborné súťaže a podujatia, ktoré realizujeme počas školského roku, sa budú niesť v znamení výročia.

Pravidelne sa bude aktualizovať obsah súvisiaci s výročím. Bývalí učitelia a študenti školy budú v odpovediach na sedem otázok každý mesiac sumarizovať, čo pre nich Priemyslovka znamená.   Na webovej stránke školy zverejníme zaujímavosti o našej inštitúcii pod názvom „Priemyslovka 70: minulosť a prítomnosť“, ktoré budú tvoriť základ pre súťaž s názvom „Kto vie viac o Priemyslovke?“, v rámci ktorej si naši študenti preveria svoje znalosti.

Jubilejná slávnostná akadémia, v rámci ktorej ožijú významné udalosti a kuriozity posledných siedmich desaťročí, sa má predbežne konať na jar budúceho kalendárneho roku.  K nej sa viaže aj výstava zachytávajúca históriu školy, ktorá sa uskutoční v Mestskom kultúrnom stredisku Béniho Egressyho.

Neodmysliteľným je aj vydanie jubilejnej ročenky pri príležitosti 70. výročia založenia školy, na stránkach ktorej sa popri histórii školy objavia mnohé zašedlé fotografie a spomienky.  V podobnom duchu sa bude niesť aj výstava v priestoroch školy pretrvávajúca počas celého roku, v rámci ktorej budú vystavené učebné pomôcky, kresby, zošity s cieľom ukázať školu v premenách času. Na počesť jubilea školy bude vytvorená nová plaketa a rôzne spomienkové predmety.

Slávnostným otvorením školského roku sme 2. septembra vstúpili do jubilejného roku 70-ročnej Priemyslovky. Dúfame, že nám okolnosti dovolia dôstojne si pripomenúť toto významné výročie.

« Apríl 2024 »