A+ A A-
7 desaťročí - 7 otázok

7 desaťročí - 7 otázok

PRIEMYSLOVKA – spoločný menovateľ

Počas sedemdesiatročnej histórie sa stala „PRIEMYSLOVKA” pojmom pre niekoľko tisíc študentov, učiteľov a zamestnancov. Je to také spojivo, ktoré si spomínaní nemusia navzájom vysvetľovať, aj bez slov každý chápe a cíti, že – hoci skrýva mnohoraké spomienky – spoločenstvo je nespochybniteľné.  

V rámci 70. jubilejného výročia sa pokúsime tieto naše tvrdenia pretaviť do slov. Oslovíme takých, ktorí sa buď ako bývalí študenti alebo ako učitelia spájajú so školou. Počas školského roku s nami každý mesiac  môžete prostredníctvom odpovedí troch priemyslovákov postupne vylúštiť, čo je to, čo ich spája.  

 V rámci série „Sedem desaťročí – sedem otázok” sa stretnete s tromi skupinami odpovedajúcich: jednak terajší a niekdajší učitelia  priemyslovky, jednak naši úspešní absolventi poskytnú odpovede na otázky. Kategória „bývalí študenti” bude bežať vo dvoch líniách: jednu budú tvoriť študenti zviazaní študijne s priemyslovkou a úspešní vo svojej profesii, v druhej oslovíme takých absolventov, ktorí položili niečo na stôl v úplne odlišnej oblasti, aj tým dokazujúc, že z priemyslováka sa môže stať AJ hocičo.  

A tak nám zostalo len to posledné: začať v sérii. Oslovení jednotlivých skupín v rámci svojej kategórie postúpia otázky ďalšiemu respondentovi podľa vlastného výberu, takže aj my môžeme len dúfať, že na konci bude niečo, čo budeme mať všetci radi a na základe čoho bude zrejmejšie, čo je PRIEMYSLOVKA.

Otázky:
  1. Prosím, predstavte sa niekoľkými vetami!
  2. Ako ste boli/ste vo vzťahu s Priemyslovkou a aké posolstvo ste dostali od školy?  
  3. Kto bol Vaším obľúbeným učiteľom? Prečo? Na ktorý z ročníkov/ na ktorú z tried najradšej spomínate?
  4. Čo bol Váš obľúbený predmet? /Ktoré predmety ste vyučovali?
  5. Aká je Vaša najmilšia spomienka súvisiaca s Priemyslovkou?
  6. Prečo je dobré byť priemyslovákom?
  7. Komu ďalšiemu by ste postúpili vyššie uvedené otázky?

 

Oslovili sme pána riaditeľa Jána Vettera, aby odpovedal na vyššie uvedené otázky a rozbehol „štafetu“ vo všetkých troch určených smeroch...

« Apríl 2024 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Kontaktné Informácie

Stredná priemyselná škola strojnícka a elektrotechnická - Gépipari és Elektrotechnikai Szakközépiskola, Petőfiho 2, Komárno

Petőfiho 2, Komárno 945 50

Tel.: +421 35 7731 439

Fax: +421 35 7731 493

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

www.spskn.sk

facebook.com/spskn.komarno

Prihlásenie