utorok, 06 december 2022 19:43

Vítanie jesene v študentskom parlamente

Napísal(a)  Kincső Rási, žiačka III.D
Vítanie jesene v študentskom parlamente Vítanie jesene v študentskom parlamente

9. novembra 2022 sa na škole uskutočnilo tradičné podujatie Vítabia jesene, ktoré bolo tentokrát spojené s aktivitami zameranými na utužovanie vzťahov v kolektíve. Do školy zavítal koordinátor organizácie NIVaM pre južné Slovensko, Balázs Kantár, aby pomohol členom študentského parlamentu lepšie sa spoznať. Na úvod sme začali zahrievacou hrou, pri ktorej sme museli priestor auly školy rozdeliť na dve časti a vybrať si „svoje miesto“ na základe súhlasu alebo nesúhlasu účastníkov s jedným Balázsovým tvrdením. Podľa toho sme zaujali svoje miesto na ľavej, resp. pravej strane auly. Následne sa začala hra s názvom Bingo, v rámci ktorej sme museli získať podpisy od zúčastnených na základe toho, ktoré tvrdenie sa na nich vzťahuje. Balázs potom rozdal malé papieriky členom študentského parlamentu. Chcel sa dozvedieť, čím by dokázali jednotliví členovia prispieť k účinnejšej práci študentského parlamentu, resp. k oživeniu študentského života na škole.  Aby sme sa aj trochu rozhýbali, Balázs nás vyzval k aktívnejšej hre, v ktorej sme sa mali určenou časťou tela dotknúť určenej farby v miestnosti. V záujme rozvoja komunikácie v rámci skupiny sme mali za úlohu pomocou ochrannej obruby na roh steny premiestniť loptu z jedného konca miestnosti do druhej aj napriek rôznym prekážkam. Členovia študentského parlamentu si vychutnali práve túto úlohu najviac, lebo každý mohol priložiť ruku k dielu. Blížiac sa k záveru nás Balázs vyzval, aby sme v rámci projektu pomocou SWOT analýzy zhodnotili študentský parlament a našu školu. Členovia študentského parlamentu v 6- a 7-členných skupinkách začali zbierať nápady, názory podľa spomínanej metódy SWOT analýzy so zameraním na silné stránky (S), slabé stránky (W), nevyužité príležitosti (O) a rôzne hrozby (T). V závere dňa sa s nami Balázs rozlúčil hrou, v rámci ktorej sme museli vytvoriť kruh a členovia parlamentu si mali podávať jeden povraz umiestnený za nimi tak, že sa ho nesmeli dotknúť rukami. Po úspešnom zvládnutí úlohy sa s nami Balázs rozlúčil a členovia parlamentu mohli vyjadriť svoj názor na aktivity celého dňa. Ďakujeme Balázsovi, že nás navštívil a strávil s nami tento deň!

Čítať 264 krát