streda, 15 jún 2022 13:16

Z osláv 70. výročia založenia školy

Napísal(a)  Mgr. Eva Kossárová
Z osláv 70. výročia založenia školy Z osláv 70. výročia založenia školy

V živote každej školy existujú opätovne sa opakujúce momenty a v skutočnosti každá škola akosi vnútorne cíti, akým tempom pulzuje, ako sa v nej čas nechtiac vyrovnáva s nadčasovosťou. Každý rok, aspoň osobne to tak cítim, existujú také medzníky, ktoré akoby predurčujú ďalšie dianie, jej ďalší „krok“. V našej škole nimi bývajú momenty ako Dni otvorených dverí, Deň študentov, stužkové slávnosti, kolobeh maturitných skúšok, odborná prax a zrazu už cítime, že sa čas v danom školskom roku kráti. Kráti, ale zároveň predznamenáva aj to, že – ak všetko pôjde, ako ísť má – čoskoro príde s prvými žltnúcimi listami paradoxne nový začiatok. Do etalónu školy pribudnú nové tváre medzi študentami, ale i medzi učiteľmi. Začnú sa nové príbehy, iné pokračujú a ďalšie sa ocitajú na prahu nového medzníka. Nadčasovo.

V okamihoch okrúhleho výročia si aj v rodinách pripomíname chvíle dávno minulé i tie blízke. Nebolo tomu inak ani v našom jubilejnom roku, ktorým sme ukončili siedmu dekádu. Sedemdesiat rokov, pod ktorými je podpísaných kopec osudov, kopec takých momentov, ktoré sa viac nezopakujú a ktoré nám majú šancu pripomenúť zažltlé fotografie či stránky svedkov starých čias, školských kroník. Práve z nich vychádzala kolegyňa Beáta Szabó pri zostavení kultúrneho programu slávnostnej akadémie pri príležitosti 70. výročia našej školy.

Slávnostná akadémia, ktorá sa konala 9. júna 2022 v priestoroch Mestského kultúrneho strediska Béniho Egressyho, bola zavŕšením celoročných podujatí. V rámci nej popri spomínanom programe pozdravili svojimi príhovormi našu oslávenkyňu zástupcovia Nitrianskeho samosprávneho kraja i samotného mesta Komárno. Zároveň boli novou jubilejnou plaketou poctení nasledovní zamestnanci: Ing. Štefan Bucz, Ing. Tivadar Kányai, Mgr. Božidara Huláková, Mgr. Beáta Szabó, Tibor Horváth, Irena Veselá, Roland Bajcsy. Aj touto cestou sa chceme poďakovať všetkým priateľom školy, ktorí svojím sponzorským príspevkom pomohli, aby sme si mohli toto významné jubileum dôstojne pripomenúť. Boli nimi okrem iného: 3B service, s.r.o., Komárno; Baranyai Ferenc, Bartalos Edit, Békefi Péter, Both György, Both Róbert, Botka Tamás, Comklíma, Czibulka Ildikó, Gacsal László, Hegedűs Norbert, Hegedűš Ján, Hegedűš Jóba Alžbeta, Ilka Adrián, Illés László, Ing. Balogh Peter, Ing. Jóba Annamária, Jóba Benjamín, Ing. Július Beke - Mäso-údeniny, Komárno; Jakus Ladislav, Jeskó Róbert, JUDr. Földes Alexander, Karkó János, Kianeková Helena, Marcelová; KOREKT - špec. cestné práce, Komárno; Korpás Péter, CADiX, Komárno; Kucsora Zsolt, Magyarics  Richárd, Matušeková Anikó, MDD Group s.r.o., Komárno; Méhes Terézia, MH3 Šrobárová-Miroslav Hulák; Mind Power HU Kft. - Csóka István, Móczár Gábor a Nikoletta, MULTI engineering servis, Komárno; Nagy Balázs - 4.K (2015), Pilný Milan, Pintér Tamás, Geridoor, Pisoň Oto, Pivoda Zoltán, Podleiszek Zoltán, Rácz Anton, RNDr. Bogdány János, Ryšavý Boldižár, STU-Fakulta elektr. a informatiky, Bratislava; Suchovský Romulusz, Szabó Zsolt, Szente István, Török Tamás, Varga Ferenc, Varga Zoltán, Tonex; Visontay Tomáš. Slovo vďaka je síce málo, ale zároveň i veľa, veď svojím málom sa tak všetci spomínaní zapísali do nadčasovosti tohto slávnostného okamihu. So želaním nezabudnuteľných okamihov v ďalších dekádach pozdravujeme našu SPŠ SE v jej ďalšom postupe do nadčasovosti!

Čítať 429 krát