utorok, 21 jún 2022 22:56

Žiaci našej školy ocenení zastupiteľstvom Mesta Komárno

Napísal(a)  Mgr. Eva Kossárová
Žiaci našej školy ocenení zastupiteľstvom Mesta Komárno Žiaci našej školy ocenení zastupiteľstvom Mesta Komárno

21. júna 2022 sme sa prebudili do prvého letného dňa v tomto roku a zároveň sme mohli sprevádzať našich talentovaných žiakov do Dôstojníckeho pavilónu, kde sa im za ich výnimočnosť odvďačil pán primátor Komárna Béla Keszegh i pán viceprimátor Ondrej Gajdáč. V tento deň totiž odmeňovali žiakov základných a stredných škôl nášho mesta. Paleta talentovaných bola naozaj pestrá – od športovcov, umelcov – výtvarníkov, hudobníkov i recitátorov, cez matematicky nadaných žiakov až po jazykovo zdatných študentov. Študenti získali permanentku na kúpalisko, lístok do kina a poukážku do prevádzky miestneho rýchleho občerstvenia

Naša škola mala zastúpenie v podobe absolventov Bence Antala zo IV.C, Attilu Závoczkiho zo IV.K i v podobe Andrása Pétera Rajkovicsa z III.G a Dávida Bariča z II.F.

Bence Antal svojím príkladným správaním a vynikajúcimi študijnými výsledkami reprezentoval svoju školu na domácich a zahraničných odborných súťažiach. Dosiahol 2. miesto na krajskom kole súťaže Zenit v strojárstve v roku 2022, 1. miesto v Zenite v programovaní CNC strojov a taktiež na medzinárodnej súťaži Solid Edge dosiahol vynikajúce výsledky.

Attila Závoczki sa počas štúdia zapájal do súťaže Zenit v elektronike, kde v aktuálnom školskom roku dosiahol 4. miesto na krajskom kole, bol tiež členom tímu, ktorý našu školu reprezentoval v súťaži SzakmaSztár a tiež členom tímu, ktorý nás reprezentoval minulý školský rok na súťaži Be ready zameranej na využívanie alternatívnych zdrojov energie pri návrhu inteligentného mesta, s ktorým získal 2. miesto na krajskom kole. Aj svojou komplexnou odbornou prácou  smeruje k svojmu životnému cieľu, a to pomáhať telesne postihnutým vývojom robotických náhrad končatín.

András Péter Rajkovics je žiakom III. G triedy Strednej priemyselnej školy strojníckej a elektrotechnickej v Komárne. Dôstojne nás reprezentoval na medzinárodnej súťaži Szakmasztár, kde získal 4. miesto. Bol úspešným aj na súťaži Enersol 2022, kde skončil na krajskom kole na 1. mieste a postúpil na celoslovenské kolo, kde nás tiež dôstojne reprezentoval. Svojím príkladným správaním a študijnými výsledkami vyniká v triednom i školskom kolektíve.

Dávid Barič z II. F je nadpriemerne nadaný v oblasti informatiky a výpočtovej techniky. V súťaži Zenit Web developer získal na celoslovenskom kole 2. miesto. Pravidelne sa zapája do riešenia komplexných zadaní z odbornej praxe. Vo svojej rodnej obci vytvoril webový portál na registráciu testovaných na ochorenie Covid-19 a v Komárne realizoval elektronické riadenie zvonkohry v Bazilike svätého Ondreja v Komárne a pracuje tiež na ďalších inovačných úlohách. Dávid bol ocenený grantom v hodnote 300,- eur, ktorý vybraným žiakom poskytla Nadácia Harsányi.

Aj touto cestou našim talentovaným žiakom blahoželáme a pripájame sa k slovám pána primátora, ktorý všetkým oceneným zaželal ďalšie úspechy, zároveň im doprial získanie skúseností aj vo svete, súčasne však vyjadril túžbu, aby sa po týchto nadobudnutých skúsenostiach vrátili a zúročili ich spolu so svojím talentom vo svojom domove.

Čítať 314 krát