A+ A A-
nedeľa, 10 január 2021 21:21

Pridaj sa do nášho tímu žiakov a učiteľov! Čo Ti ponúkame?

 
Moderný vyučovací proces | Vysokú odbornú úroveň výučby s výraznou praktickou zložkou | Spoluprácu s praxou | Príjemné prostredie, priateľskú atmosféru | Bohatú paletu záujmových krúžkov | Rozvoj Tvojho talentu v oblasti kultúry a médií | Zimné aj letné športové a pohybové aktivity | Zapojenie sa do pravidelných dní študentov | Príležitosť účasti na domácich, krajských, celoštátnych a medzinárodných kolách súťaží | Získanie certifikátov a osvedčení
 

Moderný vyučovací proces

 • Spájame zaužívaný spôsob výučby s modernými progresívnymi prvkami, ktoré zabezpečujú na hodinách voľnú atmosféru, odbúravajúcu stres z každodenného učenia, voľnosť pri prejavení sa. Na hodinách hojne využívame videá, simulácie, virtuálne modely, ktoré napomáhajú okamžitému pochopeniu daného učiva priamo na vyučovacej hodine.


návrat hore

Vysokú odbornú úroveň výučby s výraznou praktickou zložkou

 • Čaká Ťa pripravený, všestranne podkutý odborný tím učiteľov, ktorí majú zmysel pre humor a schopnosť teoretické poznatky názorne vysvetliť na praktických príkladoch. Neustále zvyšujeme počet praktických hodín, aby sme maximálne rozvíjali Tvoje zručnosti. V laboratóriách Ťa priamo zapojíme do riešenia zaujímavých úloh a meraní, čím sa na vlastné oči môžeš presvedčiť o funkčnosti  elektrických zariadení a obvodov. Okrem vedomostí tak získaš aj nezabudnuteľné skúsenosti.


návrat hore

Spoluprácu s praxou

 • Pravidelne k nám chodia spoločnosti, ktoré majú intenzívny záujem o našich končiacich študentov. Prinášajú nám úlohy a nápady, na riešení ktorých môžeš pracovať a odborne rásť aj Ty. Často realizujeme exkurzie do zaujímavých podnikov, firiem a výrobných závodov, aby si získal prehľad o reálnom technickom živote.


návrat hore

Príjemné prostredie, priateľskú atmosféru

 • S učiteľmi sa môžeš porozprávať aj počas prestávok, aj elektronicky. Usmievavé kolegyne na personálnom oddelení Ti ochotne pomôžu pri vybavovaní Tvojich záležitostí. Začiatok prestávky a hodiny signalizuje elektronický zvonček, správne naladenie na začiatku každého dňa spestruje príjemná hudba. Budova je po rekonštrukcii, sociálne zariadenia sú nové, všade je vysoká čistota a hygiena.


návrat hore

Bohatú paletu záujmových krúžkov

 • Pod dohľadom skúsených a zapálených pedagógov sa môžeš zapojiť do rôznych záujmových krúžkov. Ak rád staviaš elektronické obvody, svoje skúsenosti môžeš zúročiť na krúžku výroby plošných spojov elektronických obvodov. Bežia krúžky programovania v jazykoch C, Python, Raspberry Pi, Arduino, CNC, riadiacich automatov PLC, kde môžeš nadobudnúť návyky na vytváranie programov na ovládanie autíčka, robota, hardvéru počítačov, križovatky. Môžeš získať zručnosti pri tvorbe webových stránok alebo počítačových hier.


návrat hore

Rozvoj Tvojho talentu v oblasti kultúry a médií

 • Svoje hudobné a divadelné nadanie môžeš zúročiť v divadelnom krúžku. Ak si komunikatívny, môžeš sa zapojiť do vysielania školského rozhlasu, či natočiť krátke pútavé filmové scénky zo života školy. Môžeš pritom pracovať s elektrotechnickými prostriedkami: s osvetlením javiska, kamerou, mixážnym pultom, ekvalizérom, akustickými zosilňovačmi, ako aj so softvérmi na spracovanie videa a hudby. Dostaneš príležitosť viesť reportáž s učiteľmi i osobnosťami pri návšteve školy. Bavilo by Ťa to? Súčasťou týchto činností môžeš byť aj Ty.


návrat hore

Zimné aj letné športové a pohybové aktivity

 • Na škole je pestrý športový život. Na pohybové aktivity a športové krúžky Ťa čakajú tri telocvične, ihrisko s umelým trávnikom, tenisový kurt. Svoju súťaživosť si môžeš uplatniť na krúžkoch stolného tenisu, domáceho futbalu, hádzanej, floorballu, ktoré bežia na našej škole. V rámci krúžku Fitness môžeš s nami chodiť aj do Squash-u na upevnenie si fyzickej kondície. Každoročne organizujeme lyžiarsky aj plavecký výcvik, kde si okrem športu a zábavy môžeš nájsť aj priateľov na celý život.


návrat hore

Zapojenie sa do pravidelných dní študentov

 • Pravidelné spestrenie vyučovania predstavujú Dni študentov. Niekoľkokrát do roka tak máš možnosť sa bližšie zoznámiť s učiteľmi, môžeš si zasúťažiť a získať zaujímavé ceny. Tímy si zmerajú sily v streľbe, matematike, angličtine, dejepise, elektrotechnike, v rôznych športových disciplínach a logických hrách.


návrat hore

Príležitosť účasti na domácich, krajských, celoštátnych a medzinárodných kolách súťaží

 • Ak máš tímového ducha a si súťaživý(á), môžeš si zmerať sily v rôznych disciplínach. Pravidelne sa zapájame do súťaží a Olympiád v anglickom i nemeckom jazyku, ako aj do Olympiády v informatike či elektronike. Súťaže ako Mladý elektronik, iBobor, Zenit sú tuzemským i medzinárodným meradlom odborných skúseností a zručností, na týchto súťažiach sa každoročne nachádzame na popredných miestach. Okrem súťaženia sa účastníkom často ponúka príležitosť reprezentácie školy aj v zahraničí, čo je zároveň príležitosť spoznať nové krajiny a ľudí, ich kultúru a zvyky.


návrat hore

Získanie certifikátov a osvedčení

 • Počas štúdia môžeš u nás absolvovať aj rôzne doplnkové kurzy, ktoré Ti ďalej zvyšujú možnosti dobrého uplatnenia sa. Môžeš získať:

 

 • Kurz odbornej spôsobilosti elektrotechnikov podľa platných vyhlášok, ukončený osvedčením
 • Po jeho absolvovaní získaš kvalifikáciu Elektrotechnik a budeš môcť vykonávať prácu na elektrických zariadeniach v rozsahu paragrafu 21.

 

 • Kurz MicroTik Academy ukončený certifikátom
 • V rámci Mikrotik Akadémie sa oboznámiš s konfiguráciou, nastavením a spravovaním základných funkcií smerovačov, riešením problémov, so základnými prvkami sieťových vrstiev a IP protokolu a zabezpečeniami siete.
 • Všetko, čo si osvojíš na teoretickom vyučovaní, si s nami vyskúšaš v praxi. Základné konfigurácie RouterOS, jeho ďalšie nástroje, praktické nastavenie siete, IP adries, statické routovanie, Masquerade, DNS a správu klientov.
 • Môžeš získať aj oficiálny Mikrotik certifikát MTCNA - MikroTik Certified Network Associate.

 

« Február 2024 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Kontaktné Informácie

Stredná priemyselná škola strojnícka a elektrotechnická - Gépipari és Elektrotechnikai Szakközépiskola, Petőfiho 2, Komárno

Petőfiho 2, Komárno 945 50

Tel.: +421 35 7731 439

Fax: +421 35 7731 493

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

www.spskn.sk

facebook.com/spskn.komarno

Prihlásenie