A+ A A-
Erasmus+ 2016

Erasmus+ 2016

ODBORNÁ STÁŽ V ZAHRANIČÍ

Kľúčová akcia: Vzdelávacia mobilita jednotlivcov
Názov projektu: Medzinárodné skúsenosti – širšie obzory

Projekt podporí kvalitné odborné vzdelávanie žiakov SPŠ Komárno v odboroch elektrotechnika, strojárstvo, technické a informatické služby v strojárstve. Cieľom projektu je zabezpečiť žiakom podmienky v skutočnom pracovnom prostredí renomovaných firiem pôsobiacich na medzinárodnom trhu práce. Komunikačným jazykom bude anglický jazyk a maďarský jazyk.

Mobilita sa uskutoční v mesiaci september po dobu 14 dní v Budapešti, zúčastní sa jej 11 vybratých žiakov a 1 sprievodná osoba (učiteľ). V zmysle plánu európskeho rozvoja napriek nižšiemu počtu žiakov na škole v tomto roku plánujeme vyslať vyšší počet účastníkov oproti predchádzajúcim mobilitám.

The project is aimed at training the students of the Secondary Technical School/SPS /Komarno in the field of electrical engineering, mechanical engineering, technical and information services in engineering. In order to maintain quality training the main goal of the project is to ensure conditions for our students in a real working environment at reputable companies operating at the international labor market. The language of communication is Hungarian and English.
The mobility will be realized in Budapest and will last for 14 days. The 11 selected students will attend the project with an accompanying person / teacher/. In accordance with the European Development Plan we tend to send a higher number of students this year, despite of the fact that the number of students at our schol has decreased.

Teambuilding training

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08

Program Eramus+ sa uskutočnil od 5. septembra a trval dva týždne. Boli sme v Maďarsku, konkrétne v Budapešti. Projekt bol podporovaný Európskou úniou.

Bol som veľmi šťastný, keď som sa dozvedel, že patrím medzi vybratých študentov a môžem sa zúčastniť na tomto projekte. Čas odchodu sa rýchlo blížil, v nedeľu 4. 9. 2016 poobede sme v Komárne nasadli do autobusu, ktorý nás odviezol priamo pred náš hotel Swing City. Zoznámil som sa so spolubývajúcim a dohodli sme sa na programe ďalšieho dňa.

Už viac rokov sa nám darí úspešne získať prostriedky v rámci rôznych projektov Európskej únie zameraných na vzdelávanie a vzdelávacie programy, fungujúce od roku 2014 pod názvom Erasmus +. Tieto projekty poskytujú študentom stredných škôl finančnú podporu slúžiacu na získanie odborných skúsenosti v tej-ktorej odbornej oblasti, ktorú študujú. Ďalším cieľom programu je spoznanie zahraničného odborného prostredia, aby sa vďaka tomu dokázali absolventi pružnejšie prispôsobovať výzvam pracovného trhu v Európskej únii.

« Apríl 2024 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Kontaktné Informácie

Stredná priemyselná škola strojnícka a elektrotechnická - Gépipari és Elektrotechnikai Szakközépiskola, Petőfiho 2, Komárno

Petőfiho 2, Komárno 945 50

Tel.: +421 35 7731 439

Fax: +421 35 7731 493

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

www.spskn.sk

facebook.com/spskn.komarno

Prihlásenie