Dobis Ibolya

menedzser asszisztens

Dobis Ibolyának (született: Karácsony) hívnak. 1985-ben végeztem az Ipari Szakközépiskolában. A szakközépiskola elvégzését követően 16 évig gyámügyi szakelőadóként dolgoztam. Utána Magyarországra költöztem a családommal, a kereskedelemben, a divatszakmában helyezkedtem el, azon belül a Griff Gentlemens divatcégnél, assistant managerként.

2. Hogyan volt kapcsolatban az Iparival és milyen útravalót kapott Ön az iskolától?

Azt gondolom emberré nevelt, és felkészített bennünket a felnőtt életre. Megtanított minket közösségben létezni, közösen cselekedni. Jelentős közösségformáló szerepe volt az életünkben.

3. Ki volt a kedvenc tanára? Miért?

Kedvenc tanárom Szabó István tanár úr volt, aki nagy tiszteletnek örvendett az egész osztályban. Nagyon szerettük és felnéztünk rá. Egyébként szigorú volt, magas elvárásokkal. Mindenképpen meg szeretném említeni Ruman tanár urat is, aki nagyon humoros volt, és akiről sok vicces és vidám emlékünk van.​​​​​​​

4. Mi volt a kedvenc tantárgya?

Kedvenc tantárgyaim a fizika, a magyar és a technológiai tárgyak voltak.​​​​​​​

Egyik legszebb emlékem, amikor Csehországban voltunk nyári gyakorlaton. Azt hiszem, bár nem emlékszem pontosan, 2 hetet töltöttünk ott. Nagyon összekovácsolta az osztályközösséget ez a fergeteges két hét.

6. Miért volt jó iparistának lenni?

Nehezen tudom megmagyarázni... Nagyon szerettem az Ipariba járni. Biztos vagyok benne, hogy ma sem döntenék másként.​​​​​​​