kedd, 23 június 2020 21:19

Gépészet

Mi szeretnél lenni? (avagy mi leszel, ha nagy leszel?)

A gépészeti szak felépítése | Oktatáson kívüli tevékenységeink | Sikeres gépész végzőseink |
Kérjük, tekintsétek meg Youtube videóinkat is!

A gépészeti szak minden olyan diák számára vonzó lehet, aki érdeklődik a technika, a műszaki dolgok iránt. Ajánlható minden lány és fiú számára, aki szereti a gépeket, a forgó-mozgó alkatrészeket, szeretne tervezéssel foglalkozni, érdeklik az automatizálás kérdései, szeret szerelni és szervezési feladatokat is szívesen végez. A gépek, berendezések tervezése, gyártása, működtetése az ipar különböző területein pótolhatatlanok, így az ehhez értő szakemberekre is nagy szükség van. Nincs szó egyhangú tevékenységről, minden nap új kihívásokkal és problémákkal szembesül az ember. Végzős diákjaink nagyon keresettek a munkaerőpiacon, elhelyezkedhetnek technikusként, CAD-rajzolóként (számítógép által támogatott tervezés), ipari termékek tervezőiként, CNC megmunkálógép kezelőjeként és programozóként, CAM-asszisztensként (számítógép által támogatott előállítás), gyártástechnológusként, valamint termelésfolyamattechnikusként is.

A tanulmányi szak megalapozottságát az is erősíti, hogy tágabb régiónkban több gépipari, autóipari nagyvállalat működik, amelyeket természetesen sok-sok kisvállalkozás is támogat. A végzett diákjaink közel 60 százaléka továbbtanul a felsőoktatásban, aki pedig inkább dolgozni szeretne, könnyedén talál munkát.

Kérjük, tekintsétek meg Youtube videóinkat is!

Az alábbi videók segítségével bepillantást nyertek a szakunkon folyó gyakorlati képzésbe:

Szeretettel várunk!

• A Komáromi Ipari Szakközépiskola Gépészet szakának diák- és tanárcsapata

Megtalálsz minket:

• a Facebook-on és a Youtube-on is!

Az iskola elérhetőségei:

• Stredná priemyselná škola strojnícka a elektrotechnická
    - Gépipari és Elektrotechnikai Szakközépiskola, Petőfiho 2, Komárno
    Tel.: +421 35 7731 439, Fax: +421 35 7731 493